Etapy postępowania

1

Przesłanie umowy

W pierwszej kolejności poprosimy Cię o przesłanie skanu/zdjęcia umowy. Bezpłatnie przeanalizuje umowę i poinformujemy Cię:

  1. czy masz możliwość dochodzenia roszczeń od banku;
  2. jaka jest orientacyjna kwota dochodzonych roszczeń;
  3. jakie są warunki współpracy z Kancelaria oraz jaki jest koszt postępowania sądowego;

Umowę z bankiem możesz również przynieść osobiście do siedziby Kancelarii, po wcześniejszym umówieniu spotkania.

Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej +48 698 099 888

2

Podpisanie umowy z Kancelarią

Zawarcie umowy z Kancelarią. Umowę możesz podpisać w siedzibie Kancelarii bądź też przesłać ją do nas pocztą (Plac Teatralny 3 lok. 33, 50-051 Wrocław). Konieczne będzie również udzielnie pełnomocnictwa, które upoważni nas do działania w Twoim imieniu. Otrzymasz od nas dostęp do indywidualnego konta w Panelu Klienta, gdzie będziesz mógł na bieżąco monitorować status swojej sprawy.

3

Pierwsze czynności w sprawie

Nasze działania rozpoczniemy od wystąpienia do banku o wydanie zaświadczenia dotyczącego historii spłaty kredytu. Dokument ten umożliwi szczegółowe wyliczenie wysokości roszczenia. Informacja dotyczącą wydania przez bank zaświadczenia oraz informacja dotyczącą wysokości Twojego roszczenia umieszczone zostaną na Twoim koncie klienta.

4

Wezwanie do zapłaty

Kolejnym krokiem jest skierowanie do banku wezwania do zapłaty kwoty stanowiącej wysokość roszczenia wyliczonego na podstawie uzyskanego zaświadczenia. W wezwaniu zakreślony zostanie termin, w którym bank będzie zobowiązany uregulować zobowiązanie. W przypadku niezrealizowania przez bank obowiązku zapłaty świadczenia konieczne będzie zainicjowanie postępowania sądowego.

5

Wytoczenie powództwa

Następnie sporządzimy i złożymy w Twoim imieniu pozew do sądu. Pozew zostanie złożony maksymalnie w przeciągu dwóch tygodni od otrzymania przez Kancelarię zaświadczenia dotyczącego historii spłaty kredytu. Sprawdzimy również, czy jest możliwość złożenia wniosku o zabezpieczenia, dzięki któremu będziesz mógł zaprzestać spłacać kredyt bankowy. Informację dotycząca daty złożenia pozwu znajdziesz w Panelu Klienta.

6

Postępowanie przed sądem

Następnie, Sąd wyznaczy termin pierwszej rozprawy. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy, w trakcie trwania całego postępowania sądowego odbędą się około 2-3 posiedzenia. Na jednej z rozpraw będziesz przesłuchiwany przed sądem. Adwokat, który będzie prowadził Twoją sprawę przygotuje Cię do przesłuchania. Obecnie, z uwagi na sytuację pandemiczną większość rozpraw odbywa się online. Możliwy jest więc scenariusz, w którym nie będziesz musiał fizycznie pojawić się w budynku sądu. Terminy rozpraw znajdziesz w Panelu Klienta.

7

Wydanie wyroku

Po przeprowadzeniu postępowania sąd zamknie rozprawę i wyda wyrok. Jeżeli rozstrzygnięcie sądu będzie dla powoda korzystne istnieje duże prawdopodobieństwo, że strona przeciwna, w tej sytuacji bank, będzie chciał odwołać się od wyroku. Wówczas, w Twoim imieniu złożymy odpowiedź na apelację. Postępowanie przed sądem drugiej instancji zazwyczaj trwa zacznie krócej niż postępowania przed sądem pierwszej instancji i kończy się na jeden rozprawie. Wszelkie informacje dotyczące postępowania apelacyjnego znajdziesz w Panelu Klienta.

8

Postępowanie apelacyjne

Wyrok sądu drugiej instancji jest prawomocny i podlega wykonaniu. W przypadku sformułowania żądania pieniężnego, po wyroku sądu drugiej instancji, bank będzie zobligowany do zapłaty zasądzonej wyrokiem kwoty pieniężnej. Jeśli bank dobrowolnie nie zrealizuje zapłaty zgodnej z orzeczeniem, wówczas zainicjujemy w Twoim imieniu postępowanie egzekucyjne, na skutek którego komornik wyegzekwuje kwotę wskazaną w wyroku.

Jeżeli masz dodatkowe pytania zadzwoń +48 698 099 888

Umów się na niezobowiązującą rozmowę.

    Imię *
    Adres e-mail *
    Telefon *
    Wiadomość
    Dołącz pliki (opcjonalnie)
    Maksymalny rozmiar: 20MB. Dozwolone formaty: pdf, jpg, png, zip.
    Menu